Sonuçlar

FOTOMARATON’DA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Salihli Belediyesi ve Salihli Fotoğraf Derneği (Salfod) İşbirliğinde bu yıl 1.’si düzenlenen Fotomaraton Günleri ve Fotoğraf Yarışması’nda başarılı fotoğrafçılar ödüllerini aldı. Ödül Törenine, başta Belediye Başkanı Zeki Kayda olmak üzere, Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nursel Turunç, Salfod Başkanı Mustafa Dönmez ve üyeleri, Jüri Üyeleri ve yarışmacılar katıldı.
İnsanlık tarihinden pek çok izler taşıyan, tarih ve turizm kenti güzel Salihli’nin fotoğraflarla yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak, fotoğraf arşivini zenginleştirerek gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen fotomaratonda dereceye giren fotoğraf sahipleri, ödüllerine kavuştu.
Türkiye genelindeki tüm fotoğraf sanatçılarına açık olan ve 2bin TL.’lik ödülün bulunduğu yarışmada jüri üyeleri, 500 fotoğraf arasından dereceye girenleri ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafları belirledi. Salihli’nin yanı sıra Rize, Giresun, Bandırma, Ödemiş, İzmir, İstanbul, Aydın ve birçok şehirden fotoğraf sanatçılarının katıldığı fotomaratonda, belirlene güzergâhlarda çekilen fotoğraflar, Erhan Dayı, Mahmut Süreyya Karaoğlu, Nilay İşlek, Reha Bilir, Seçkin Yenici’den oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

Salfod Satın Alma;
Recep İlbey – Hacı Emre Polat – Oğuzhan Kale – Emel Güley

Salihli Belediyesi Satın Alma;
Kadir İrkin – Uğur Yıldız – Necdet Yaşar – Alperen Dündar – Utku Ulaş Erdoğan

Sergileme;
Vedat Şentürk – Süleyman Portakal – Sakine Ayyıldız – Oğuzhan Kale – Asım Akça – Suna Yılmaz – Alperen Dündar – Mert Akın – Nilgün Altıntaş – Erdem Arif Yiğit – Hacı Emre Polat (2) – Barış Tokdemir – Ali Güven – Emel Güley (2) – E. Nur İldenizler – Hayati Adıgüzel – Ali Irgat – Merve Işık – Harun Abalı – Burak Baybaş – Sezen İşler – Emrah Uysal – Mehmet Sinan Akın

Gençleri Özendirme;
Deniz Kalkan
Sılanur Canbülbül
Elif Su Özen
Mehmet Güngör

Salihli Belediyesi Özel Ödülü;
Nilgün Altıntaş – Lara Portakal

Salfod Mansiyon;
Özgür Aydoğdu

Mansiyon

Süleyman Portakal

Başarı Ödülü;
Emel Güley
Ediz Han Eren
Ufuk Turpcan