Salfod Zamanı Donduruyor

fft261_mf14203720

Manisa’nın Salihli ilçesinde her meslekten, her yaş grubundan fotoğraf sevdalılarının biraraya gelerek kurduğu ve kısa adı “SALFOD” olan Salihli Fotoğraf Derneği, ödüllü fotoğraf sanatçısı Seçkin Yenici’yi ağırlarken, kalabalık bir grup ile fotoğraf gezisi düzenledi.
Mustafa Dönmez başkanlığında kurulan SALFOD Erhan Yıldırım, Hüseyin Aşan, Salih Beycan, İsmail Memiş, Osman Özkul, Hülya Kazıl ve çok sayıda fotoğraf sevdalısının katkılarıyla çalışmalarını sürdürürken, üye sayısında da 40’a ulaştı. SALFOD Başkanı Mustafa Dönmez, 16 Nisan 2016 tarihinde de Salihli Kent Müzesinde dernek üyelerinin karma fotoğraf sergisi düzenleyeceklerini söyledi.
Dönmez, “7-8 Mayıs’ta fotoğraf sanatçısı Nadire Günay’ın katılımıyla ışıkla boyama tekniğinin işleneceği sunum ve eğitim programı ve daha sonra sırada Salihli’de ilk defa düzenlenecek olan ve tanıtımı için büyük fırsatlar sunan foto-maraton var. Fotoğraf kültürünü yaymak, güzellikleri paylaşmak, çevrenin görsel arşivini oluşturmak kısaca zamanı dondurmak amacıyla yola çıkan bu fotoğraf sevdalılarına kayıtsız kalmayın. Bilgi ve tecrübelerini paylaşmak ve kaynaşmak amacıyla haftada bir yaptığımız periyodik toplantılara ve sık sık yaptıkları fotoğraf çekimlerine katılarak içinizdeki sanat duygusun uyandırabilirsiniz.” dedi.
“Siz yoksanız bir kişi eksiğiz” diyen Dönmez konuşmasını şöyle tamamladı: “Bu dünya bizim, hepimizin ödenecek gönül borcumuz var ve SALFOD sizi bekliyor.”

http://www.milliyet.com.tr/salfod-zamani-donduruyor-manisa-yerelhaber-1304353/